مینی دامپر و فرغون بنزینی مشخصات فنی و قیمت

امروز میخواهیم جدیدترین نسل مینی دامپر را به شما عزیزان معرفی کنیم. همان طور که می دانید در حال حاضر از انواع تریلی، کامیون، بابکت، تیلر و کولتیواتور ها برای انتقال و جابجایی انواع بار برای مسیر های طولانی، مسیر های ناهموار و شیب دار و دیگر عملیات ها استفاده میشود. هر کدام از این ماشین آلات نقاط قوت و ضعفی در معیار هایی نظیر قیمت مناسب، استهلاک پایین، امنیت بالا، توانایی انتقال انواع بار در انواع مسیر ها دارند اما با مینی دامپر همه این ویژگی ها را در یک دستگاه خواهید داشت. مینی دامپر، توانمند در حمل بار های سنگین، بسیار مقرون به صرفه، با ابعاد بسیار کوچک و با قابلیت انجام عملیات های مختلف در صنایع گوناگون در بسیاری از صنایع دستگاهی فوق العاده خواهد بود.

 

معرفی کلی دستگاه

مینی دامپر ماشین چند منظوره ای است که در بازار آن را با نام هایی نظیر مینی لودر، کارا لودر، فرغون بنزینی و یا فرغون دیزلی نیز میشناسند. البته نام بین المللی و صحیح این دستگاه مینی دامپر میباشد. امروز میخواهیم تجربه کاملی از کارکرد مینی دامپر در هر دو مدل 450 و 350 را به شما کاربران اکوصنعت تقدیم کنیم. این دستگاه جزو محدود ماشین آلات صنعتی است که علاوه بر ابعاد کوچک خود، کاربری چندگانه در صنایع کشاورزی، دامداری، عمرانی و… دارد. موتور گیربکس قدرتمند و شکل فیزیکی مینی دامپر باعث شده تا حداکثر شدن بهره وری و راندمان کاری با سرعت بالا در کمترین زمان ممکن حاصل شود.

ریختن بار در مخزن آن به صورت دستی انجام میشود ولی تخلیه آن به آسانی و به صورت مکانیکی انجام می شود. باکت مینی دامپر به گونه ای طراحی شده است که با آزاد کردن ضامن دستگاه، در صورتیکه مخزن پر باشد، به جلو برمیگردد و بار را تخلیه میکند.

تمامی ورق های بکاررفته در مینی لودر برش لیزری خورده اند و از کیفیت بسیار مطلوبی برخودارند. به علاوه ورق های قطعات یدکی دستگاه نیز به همین روش برشکاری و ساخته میشوند. نوع سوخت مصرفی دستگاه بنزینی است و می توان در هر شرایط دمایی بدون هیچ مشکلی آن را روشن کرد. بدنه کارالودر رنگ کوره ای دارد و از دوام بالایی برخوردار است. از همین رو در برابر زنگ زدگی و خراش کاملا مقاوم است. رنگ کوره ای و طرح پیاده شده بر روی دستگاه زیبایی آن را دوچندان کرده است.

تصویر پرس پکتیو محصول

جدید ترین مدل مینی دامپر

دستگاه مینی دامپر برای اولین بار در ایران توسط شرکت اسفنجرد یزد بومی سازی و بازطراحی شده است. اولین مدل این دستگاه چندکاره که کوچک ترین مدل آن نیز است؛ با عنوان کارالودر 250 طراحی و به بازار عرضه شد. این مدل از آنجا که از توان موتور 5 اسب بخاری بهره می برد، توانایی بالایی نداشت. از همین رو گیربکس آن نیز 5 دنده بود، که خود باعث میشد تا در عین نبود قدرت کافی، کار با آن کمی دشوارتر باشد.

پس از مدل 250 ، نسل جدید مینی دامپر ها در دو مدل 350 و 450 با در نظر گرفتن همه نیاز هایی که خریداران دارند، طراحی شده و به بازار عرضه شدند. مینی دامپر 350 مدل اقتصادی این دستگاه است و مینی دامپر 450 مدل فول آپشن و قدرتمند این دستگاه است. در هر دو مدل از موتور 7 اسب 207 سی سی و گیربکس 3 دنده استفاده شده است، البته  گیربکس مدل 450 قدرتمند تر است.

تفاوت های مدل های 350 و 450

در مدل 350 عرض دستگاه 90 سانتی است و طول آن نیز تا حد امکان تقلیل یافته است به گونه ای که نیاز دستگاه را به کمرشکن و فرمان هیدرولیک از بین برده است. این گونه علاوه بر حفظ قدرت دستگاه، ابعاد آن بسیار کاهش یافته و قیمت دستگاه نیز بسیار پایین می آید. در تصویر زیر ابعاد فوق العاده مینی دامپر ها را به صورت دقیق میتوانید ببینید.

ابعاد مینی دامپر 350 و 450

در طراحی مینی دامپر 450 هم به کمرشکن مجهز شده و هم صندلی کاملا ارگانیک برای راننده تعبیه شده است. اولین نسل کارالودر 450 در پاییز سال 1399 به بازار عرضه شد و توانست رضایت خریداران را جلب کند. لازم به ذکر است که جدید ترین نسل مینی دامپر 450 در آبان ماه 1400 به بازار عرضه شده است. باما همراه باشید تا  ویژگی های جدید این مدل را پس از جدول مقایسه مدل های 350 و 450 مشاهده کنید.

 
 
اطلاعات محصول

مینی دامپر 350

مینی دامپر 450

مینی دامپر 450 اج پلاس

مینی دامپر 450 اچ پلاس

موجودی ناموجود ناموجود ناموجود
نوع موتور ES98G ES98G ES98G
قدرت موتور موتور گیربکس 7 اسب 207 سی سی موتور گیربکس 7 اسب 207 سی سی موتور گیربکس 7 اسب 207 سی سی
سیستم ترمز ترمز دیسکی ترمز دیسکی ترمز دیسکی
کابل ها حفاظت شده حفاظت شده حفاظت شده
نوع سوخت بنزین بنزین بنزین
گیربکس دو دنده جلو ـ یک دنده عقب دو دنده جلو ـ یک دنده عقب دو دنده جلو ـ یک دنده عقب
بیشینه سرعت جلو 7 کیلومتر بر ساعت 12 کیلومتر بر ساعت 12 کیلومتر بر ساعت
بیشینه شیب حرکت 18 درجه 18 درجه 18 درجه
سطح صدا کمتر از 87 دسی بل کمتر از 87 دسی بل کمتر از 87 دسی بل
توانایی حمل بار 350 کیلوگرم 600 کیلوگرم 600 کیلوگرم
وزن 180 کیلوگرم 380 کیلوگرم 380 کیلوگرم
تخلیه هیدرولیکی دستی - - ✅ بله

تغییرات جدید ترین مینی دامپر مدل 450

علاوه بر همه ویژگی های گفته شده، در مدل جدید مینی دامپر از نظر فنی اکسل دستگاه تقویت شده است و قطر شافت اصلی ماشین هم افزایش پیدا کرده است. به علاوه کابین دستگاه مسقف شده است تا به راننده در روز های آفتابی و یا در بارندگی ها کمک شود. سقف دستگاه به صورت پرتابل طراحی شده است و این امکان وجود دارد تا به راحتی آن را جدا یا نصب کرد.

مدل جدید مینی دامپر

مینی دامپر توانایی حمل چقدر بار را دارد؟

در مینی دامپر ها بسته به اینکه همه بار در باکت دستگاه قرار بگیرد یا از طریق یدک کش بخواهد کشیده شود، حداکثر بار قابل حمل متفاوت خواهد بود.

در کارالودر 450 وزن خالص خود دستگاه 380 کیلوگرم میباشد. این دستگاه به خاطر مجهز بودن به یدک کش، قابلیت کشندگی انواع بار را تا 800 کیلوگرم و حمل بار تا 600 کیلوگرم را دارد.

کارالودر 350 به وزن خالص 180 کیلوگرم، توانایی حمل 350 کیلوگرم بار را دارا است.

 

نحوه شروع کار با مینی دامپر ها به چه صورت است؟

قبل از شروع کار با مینی دامپر باید باک سوخت را پر نمایید و شیر بنزین را باز نمایید تا سوخت به موتور ماشین برسد. سپس همان طور که در تصویر زیر مشاهده میکنید، مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

  1. کلید خاموش و روشن دستگاه را رو روشن تنظیم کنید.
  2. شاسی ساسات موتور را روی حالت بسته قرار دهید.
  3. با کشیدن هندل، موتور ماشین را روشن کنید.
  4. در اخر شاسی ساسات را به حالت اولیه برگردانید.

نحوه شروع کار با مینی دامپر

نحوه کار با مینی دامپر

نحوه کار با مینی دامپر

چرخ های تراکتوری

هر چهار لاستیک تعبیه شده برای مینی دامپر، لاستیک های تراکتوری آجدار میباشند که مینی دامپر را قادر می سازد تا مانور های مختلف را به راحتی انجان دهد و تقریبا در همه سطوح خاکی ماشین را به راحتی عبور دهد. شایان ذکر است که سایز تایر های عقب و جلو کارالودر 450 – 10 است. چرخ های تراکتوری آجدار امکان اجرای انواع مانور را برای دستگاه در مسیر های مختلف میسر میکند.

چرخ های مینی دامپر

مسیر های قابل استفاده

حال که با توانایی موتور و گیربکس این ماشین به شکل فنی آشنا شده اید، بهتر درک میکنید که این دستگاه چگونه میتواند به راحتی در مسیر های مختلف عملیات های گوناگونی را انجام دهد.

از طرف دیگر عرض 90 سانتی و ارتفاع یک متری دستگاه این امکان را فراهم می سازد تا علاوه بر زمین های نرمال و معمول در مسیر های گوناگون بسیاری که از تراکتور ها و دیگر ماشین آلات نمی توان استفاده کرد، به راحتی از مینی دامپر استفاده کرد.

موارد زیر از جمله مواردی است که می‌توانید از مینی دامپر ها استفاده کنید:

🎯 مسیر های خاکی شیب دار، پله ها و ناهمواری ها

🎯 در پروژه های عمرانی و ساختمانی

🎯 حمل انواع مصالح و ابزارآلات بزرگ ساختمانی

🎯 راهرو های باریک سوله ها و انبار ها

🎯 چاله های آب بین درختان

🎯 آخور ها و تلیسه های گاوداری

🎯 مزارع کشاورزی و باغ ها

🎯 مسیر های گل آلود و شیب دار سیلوها

🎯 مسیر های یخ زده و لغزنده

🎯 معادن و تونل ها

🎯 فضاهای سبز شهرداری ها

🎯 کوره های آجرپزی

به همین خاطر است که این غول کوچک انقلابی در صنعت ماشین های سریع و عملیات های انتقال بار و چند منظوره به شمار میرود.

گیربکس توانمند 2 سرعته

سیستم انتقال قدرت در مینی دامپر ها کوپل مستقیم و گیربکسی است به همین خاطر قدرت 7hp موتور می تواند تا 12hp افزایش یابد.

این گیربکس دو دنده جلو و یک دنده عقب دارد. آپشن های مینی دامپر به صورتی است که در هر دنده خواسته های مورد نیاز را برآورده کند. در دنده عقب، بخاطر طراحی اصولی و سیستم ترمز قوی، احتمال واژگونی دستگاه از بین میرود و راننده می تواند با آرامش خاطر دنده عقب برود.

برای مسیر های با شیب بالا و یا انجام کارهای سنگین، دنده یک بسیار مطلوب عمل میکند. در زمانی که صرفا جابجایی و انتقال بار مدنظر است میتوان با دنده دو ماشین از سرعت حداکثر 12 کیلومتر بر ساعت در مدل 450 و 7 کیلومتر بر ساعت در مدل 350 استفاده کرد.

شایان ذکر است که موتور بنزینی 207 سی سی مینی دامپر به همراه گیربکس معرفی شده، توان مورد نیاز برای انجام همه عملیات های مورد نیاز را فراهم میکند.

سطح امنیت مینی دامپر

یک از نکات برجسته در مورد دستگاه مینی دامپر مجهز بودن آن به سیستم ترمز دیسکی می باشد. یکی از معضلات اصلی تجهیزاتی مانند تیلر ها سخت بودن کنترل آنها است مخصوصا هنگامی که از دنده عقب دستگاه استفاده می شود. در این نسل از مینی دامپرها هم در دنده های رو به جلو و هم در حرکت به سمت عقب کنترل دستگاه کاملا در دست اپراتور می باشد و امنیت کار با آن بسیار بالا است.

چگونه از مینی دامپر بیشترین بهره وری را ببریم؟

برای اینکه در استفاده از این غول چندکاره بیشترین راندمان را داشته باشید باید به دو نکته را مدنظر داشته باشید. یکی سرویس و نگهداری به موقع دستگاه و دیگری کاربرد قطعات یدکی و موارد استفاده از آنها. با اکوصنعت همراه باشید تا به شکلی جامع نکات لازم در این زمینه را به دست آورید.

سرویس و نگهداری مینی دامپر

یکی از مهم ترین چیز هایی که باید در کنترل آن کوشا باشید، روغن موتور و روغن گیربکس است. روغن موتور باید روزانه چک شود. اولین روغن موتور نیز باید بعد از 20 ساعت کارکرد تعویض شود. روغن موتور های بعدی باید پس از هر 100 ساعت کارکرد (تقریبا هر 6 ماه) تعویض شود.

روغن گیربکس نیز مانند روغن موتور باید روزانه چک بشود اما سالی یکبار تعویض برای روغن گیربکس مناسب خواهد بود.

مورد دیگر فیلتر هوا موتور است که هر 50 ساعت کاری باید تمیز شود و هر یک سال می بایست تعویض گردد.

مورد آخری که بر روی کارکرد موتور مینی دامپر تاثیر بسزایی دارد، کنترل شمع آن میباشد. شمع ها هر شش ماه یکبار باید چک شوند و در صورت نیاز تمیز گردند و پس از یک سال همراه با فیلتر هوا و روغن گیربکس تعویض گردند.

از دیگر مواردی که روزانه باید چک شود تنظیم بودن سیم های کنترل و متعلقات ترمز میباشد. فشار باد لاستیک ها و گریس خور یاتاقان ها را نیز هفتگی بررسی کنید. بدین ترتیب خواهید توانست بیشترین بهره وری را از دستگاه ببرید.

ادوات و متعلقات و قطعات یدکی مینی دامپر

مینی دامپر به گونه ای طراحی شده است که با افزودن و کاستن قطعات یدکی به آن می توان عملیات های مختلف کشاورزی، باغبانی و عمرانی را با آن انجام داد. شایان ذکر است که همه متعلقات دستگاه را می توان به سرعت و بدون نیاز به ابزار تعویض کرد. در ادامه به معرفی 6 قطعه خواهیم پرداخت که هر یک کارایی های مخصوص به خود را دارند. هر 6 قطعه ذکر شده برای مینی دامپر 450 قابل استفاده میباشد و برای مدل 350 قطعات باکت، کفی حمل بار، تیغه کود روب و چیزل قلمی قابل استفاده میباشد.

تسطیح کننده خاک

این قطعه یدکی جدید همزمان با مدل جدید مینی دامپر یعنی مینی دامپر 450 اچ پلاس عرضه شده است. تسطیح کننده خاک جهت استفاده در مانژ باشگاه های سوارکاری و موارد این چنین مناسب میباشد.

تسظیح کننده خاک مینی دامپر

باکت

در قطعه باکت مینی دامپر که به آن باکت حجیم نیز گفته میشود، از ورق خمکاری شده با کیفیت استفاده شده است. باکت دستگاه به صورت جوشی طراحی و ساخته شده است. به هدف افزایش ظرفیت باربری، وزن باکت تا حد امکان کم شده است تا راندمان بالاتری را در استفاده داشته باشد. همان طور که در ابتدا اشاره شد، برای آزاد شدن مخزن ضامن مخصوص به آن در کنار فرمان قرار گرفته است و کافی است تا پدال را فشار داده تا مخزن، بار را تخلیه کند.

باکت مینی دامپر

در تصویر زیر میتوانید مراحل اتصال باکت را به مینی دامپر مشاهده کنید، همان طور که گفته شد افزودن متعلقات دستگاه به آسانی و بدون نیاز به ابزار آلات انجام میپذیرد.

نحوه نصب باکت حجیم

صفحات اضافی

همان طور که در تصویر مشاهده میکنید، صفحات اضافی این امکان را فراهم می آورند تا حجم باکت را افزایش داد. به کمک این صفحات میتوان بار هایی را که حجم بیشتری را اشغال میکنند را جابجا کرد.

قطعه صفحات اضافی برای مینی دامپر

یدک کش یا مال بند و تریلر

این قطعه بسیار پرکاربرد است و امکان جابجایی مجموعه زیادی از ادوات مرتبط با صنایع مختلف را فراهم میکند. برای مثال میتوان چیزل، نهرکن، خیش گاوآهن و انواع تریلی را به آن متصل کرد.

یدک کش مینی دامپر

با استفاده از تریلر می توانید حمل بار های حجیم مانند انتقال محصولات کشاورزی، ابزارآلات و محموله های پروژه های عمرانی و… را تا 800 کیلو گرم بار را انجام دهید. تریلر دارای درب عقب باز شو نیز میباشد و امکان ساخت تریلر با ابعاد سفارشی برای مشتریان اکوصنعت نیز فراهم میباشد.

تریلر مینی دامپر

کفی حمل بار

این قطعه مناسب برای بار هایی است که شکل هندسی منظمی دارند، از جمله سبد های میوه ، آجرها در کوره های آجر پری انواع مصالح مانند موزاییک ها، سرامیک ها، انواع رول. کفی حمل بار برای انتقال کیسه های خوراک، بسته های یونجه و همچنین فولاد، چوب و سایر مواد سنگین عالی اند.

کفی حمل بار 3 درب بازشو دارد که سبب آسان شدن بار زدن و تخلیه بار میشود. لولای در ها نیز 180 درجه اند و باز و بسته شدن شان به راحتی انجام میشود.

کفی حمل بار مینی دامپر

تیغه کودروب(برف روب)

این قطعه مخصوص برف روبی و کودروبی است و این امکان را دارد که در حالت زاویه دار در راستای طرفین به جلوی دستگاه بسته بشود. زاویه تیغه را می توان از چهل و پنج درجه به سمت چپ یا راست تنظیم کرد. تیغه مینی دامپر گزینه ایده آلی برای مسطح سازی خاک، همچنین پاکسازی مسیرها، پیاده رو ها و خاک پای درختان است.

تیغه مینی دامپر با پین در قسمت پایینی جلوی دستگاه به صورت ثابت نصب میشود و یک دسته دارد که ضامن نگهدارنده آن در کنارش تعبیه شده است تا زمانیکه از کودروب نخواهید استفاده کنید، آن را بالا نگهدارد. در تصویر زیر نحوه اتصال کودروب را بدون نیاز به ابزار آلات میبینید.

نصب کود روب به کارالودر

توجه داشته باشید که این قطعه مکانیکی است و جک هیدرولیک ندارد به همین علت قادر به بلند کردن و ریختن مواد در مخزن نیست. این قطعه به هدف هل دادن و جمع کردن کود، نخاله و جلو بردن خوراک در دامداری ها مورد استفاده قرار میگیرد.

تیغه کود روب مینی دامپر

چیزل قلمی

چیزل قلمی دارای 5 شاخه است و به پشت مینی دامپر متصل میشود. این چیزل جزو مجموعه ادوات خاک ورزی ثانویه محسوب میشود پس در نتیجه نباید توقع شخم زدن را از دستگاه داشت. در تصویر زیر نحوه اتصال چیزل قلمی به دستگاه توضیح داده شده است.

نصب چیزل به کارالودر

یکی از معضلات گاوداری ها، مرغداری ها و جاهایی که انباشت نخاله و کود وجود دارد، سفت شدن آنها بر کف زمین است. با چیزل 5 شاخه مینی دامپر به راحتی میتوان زمین را تا عمق 15 سانتی متری تراشیده و شخم زد. سپس به راحتی میتوان با تیغه کودروب سطح را صاف کرد. این گونه میتوان هر سطحی با هرسطح از کود یا نخاله را به راحتی صاف کرده و آنها را جمع آوری کرد.

چیزل قلمی 5 شاخ

قطعات سفارشی

با توجه به اینکه مینی دامپر در بسیاری از صنایع کارایی دارد و در برخی صنایع نیاز به برخی قطعات خاص با مشخصات سفارشی احساس می شود. اکوصنعت این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده است تا قطعه سفارشی مورد نیازشان را از ما بخواهند.

نقاط قوت برجسته مینی دامپر

👌 صرفه جویی در نیروی انسانی، زمان و سوخت

👌 یکسال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش

👌 تخلیه آسان

👌 قدرت تقویت شده موتور با گیربکس 3 دنده

👌 دسترسی آسان به موتور دستگاه جهت سرویس آن

👌 سوخت بنزینی و کم مصرف

👌 سطح ایمنی بالای دستگاه از نظر سیستم ترمز و محافظت کابل ها

👌 رنگ کوره ای

👌 استهلاک بسیار پایین

👌 کابین مسقف به همراه صندلی کاملا ارگونومی

👌 اکسل تقویت شده و بدنه مستحکم

👌 مجهز به سیستم اتصال سریع متعلقات دستگاه بدون نیاز به ابزار

👌 قادر به انجام ده ها عملیات گوناگون

مینی دامپر

جمع بندی

شما می توانید جدید ترین نسل انواع مینی دامپر را با اطمینان از اصالت کالا و با بهترین قیمت از اکوصنعت خریداری کنید. ما در اکوصنعت همه روزه در کنار شما هستیم، از راهنمایی و مشاوره قبل از خرید به صورت آنلاین تا 5 سال خدمات پس از فروش را از ما بخواهید. شما میتوانید ویدئو هر یک از مدل های مینی دامپر را با کلیک بر تصاویر مدل مدنظر خود مشاهد بفرمائید.

Call Now Button