شرایط تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور در سال 1402 تنها در ۱۵ گام

شرایط تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور

آیا می خواهید یک کارخانه خوراک طیور راه اندازی کنید اما شرایط تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور را به کامل نمیدانید؟ اگر بله، این راهنمای جامع از اکوصنعت یک راهنمای کامل برای شما است.

اگر به دنبال تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور از یک روش مطمئن و اصولی هستید،  این راهنما بر اساس شرایط و قوانین و مجوزات لازم برای این امر در ایران در سال جاری نوشته شده است و کاملا بروز و کاربردی است.  به علاوه این راهنما توسط مشاور مجرب و متخصص در امر احداث و راه اندازی انواع خطوط تولید خوراک برای دامداری ها و مرغداری بررسی شده است.

در اکوصنعت این امکان فراهم شده است تا افرادی که تمایل به ورود به این عرصه را دارند به صورت رایگان بتوانند مشاوره تخصصی دریافت نمایند.  برای دیدن پل های ارتباطی با مشاوران  ما و اطلاع از شرایط تاسیس کارخانه خوراک دام در استان مورد نظر خود به انتهای این مطلب مراجعه بفرمایید. به علاوه میتوانید با وارد کردن شماره تماس خود در فرم زیر درخواست خود را برای دریافت قیمت انواع ماشین آلات و یا مشاوره های لازم ثبت نمائید.

مشاوران ما آماده ارائه مشاوره تخصصی به شما هستند

با پشتیبانی حرفه ای نزدیک به یک دهه در کنار شما هستیم.
نام شما(ضروری)

فهرست مطالب

تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور چقدر سودآور است؟

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای خود انجام دهید این است که کسب و کاری را راه اندازی کنید که بازده و سود خالص خوبی به شما بدهد.  تاسیس کارخانه خوراک دامو طیور یکی از این سرمایه گذاری ها است.

مرغداری ها یک مرکز تولیدی اند که در آن ماش های مختلف طیور مانند پوره لایه ای، پوره پیش لایه، پوره پرورش دهندگان، استارتر و فینیشر جوجه های گوشتی و غیره تولید می شود.

تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور به عنوان یک تجارت سودآور شناخته شده است که در اکثر کشورهایی که در آن ها این کارخانجات احداث شده میشوند، از مقیاس کوچک به یک صنعت جهانی تبدیل شده است.  چرا که تامین کننده اصلی ترین نیاز مرغداری ها و دامداری ها هستند.

کشورهایی مانند بریتانیا، برزیل، یونان، فیلیپین، چین، ژاپن، تایلند، کشورهای حوزه کارائیب و حتی کشورهای آمریکای جنوبی مدت‌هاست که خوراک طیور را در مقیاس بزرگ تولید می‌کنند.

یک جستجوی کوچک کافیست تا افراد زیادی را در حوالی خود بیابید که از تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور خود ثروت هنگفتی به دست می آورند.

این یک تجارت است که برای کارآفرینان مشتاق به ویژه آنهایی که در اطراف جوامع مرغداری یا نزدیک به یک جامعه کشاورزی یا مرکز تغذیه طیور زندگی می کنند بسیار جذاب و پرسود خواهد بود.

تنها چیزی که برای شروع به آن نیاز دارید، یک تسهیلات با موقعیت مناسب و مورد تایید دولت، عرضه ثابت غلات و البته دانش اداره خط تولیدتان است. ذکر این نکته ضروری است که این تجارت به دلیل نقشی که در صنعت دامداری و مرغداری ایفا می کند هیچ گاه نمی تواند کنار گذاشته شود.

بسته به مقیاسی که می خواهید شروع کنید، می توان سرمایه راه اندازی این نوع کسب و کار را متوسط ​​در نظر گرفت. در واقع، شما می توانید تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور را شروع کنید و سپس با سرمایه گذاری مجدد سود خود در کسب و کار، آن را در مدت کوتاهی رشد دهید.

قبل از راه اندازی این نوع کسب و کار، بهتر است تحقیقات بازار، تحلیل اقتصادی و هزینه و البته مطالعات امکان سنجی خود را انجام دهید. اگر قبل از تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور خود، همه چیز را درست انجام دهید، مدت زیادی طول نمی‌کشد که به تعادل برسید و شروع به لبخند زدن به بانک کنید.

به طور خلاصه، قبل از تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور، مطمئن شوید که  نکات این مقاله و دو مقاله مربوط به تجهیزات را مطالعه کرده اید و به خوبی مجهز خواهید شد.

تاسیس کارخانه خوراک دام

تاسیس کارخانه تولید خوراک دام و طیور در 15 گام اساسی

گام اول تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور: صنعت را درک کنید

تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور زیرمجموعه صنعت تولید غذای حیوانات قرار می گیرد و مشاغل در این صنعت برای حیواناتی مانند دام و حیوانات خانگی غذا تولید می کنند.

هزینه کارخانه خوراک دام و طیور زیاد نیست و به عبارت دیگر سرمایه بری آن نیز زیاد نیست، به خصوص اگر بخواهید در مقیاس کوچک در محدوده خود شروع کنید.  به خصوص اگر در حوالی شما چندین مرغداری و دامداری وجود داشته باشد.

تولید خوراک مرغ، بوقلمون و دیگر خوراک های مناسبی که مصرف کنندگان مایل به خرید آن هستند به همراه داشتن شبکه توزیع خوب از شرایط تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور است.  به همین ترتیب راز موفقیت در تولید خوراک دیگر پرندگان و یا خوراک انواع دام در همین امر نهفته است. مرغداران و پرورش دهندگان بوقلمون از جمله مشتریان متداول این عرصه هستند.

صنعت تولید غذای حیوانات در واقع یک صنعت بزرگ و تقریباً در بسیاری از کشورها فعال است.  آمارها حاکی از آن است که در حال حاضر در ایران، حدود 660 کارخانه تولید خوراک طیور دارای مجوز و ثبت شده است که حدود 510 کارخانه در حال حاضر فعال میباشد. این کارخانه ها مسئول استخدام حدود 9850 نفر هستند.

تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور در نقلط مختلف ایران به شکوفایی خود ادامه خواهد داد زیرا پرندگان طیور همیشه غذا می خورند تا زنده بمانند، رشد کنند و تولید مثل کنند.

علیرغم این واقعیت که صنعت نسبتاً اشباع به نظر می رسد، هنوز فضای کافی برای پذیرش کارآفرینان مشتاقی که قصد دارند با تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور جایگاه خوبی را در ایران به دست آورند وجود دارد.

برخی از عواملی که کارآفرینان را تشویق می‌کند تا تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور خود را شروع کنند، این است که این کسب‌وکار یک تجارت پر رونق است که راه‌اندازی و مدیریت آن با حداقل سرمایه و نیروی انسانی آسان است.

یکی از موارد اساسی که باید برای راه اندازی موثر کارخانه خوراک طیور خود در نظر بگیرید، دانستن مواد مغذی دقیق و نسبت مورد نیاز برای پرندگان و دام های مختلف است.

حقیقت این است که اگر مخلوط را اشتباه بگیرید، روی پرندگان و مصرف کنندگان تأثیر می گذارد و ممکن است رشد آنها متوقف شود، ممکن است تولید مثل آنها کاهش یابد و در برخی موارد ممکن است منجر به مرگ آنها شود.  به همین دلیل است که باید سطحی از آموزش و تحصیلات را کسب کنید تا بتوانید به طور موثر کارخانه خوراک طیور خود را اداره کنید.

اگر برخی از عوامل کلیدی را قبل از تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور اشتباه پیش ببرید، احتمالاً برای ادامه حیات کسب وکار خود با مشکل مواجه خواهید شد. اما فراتر از آن، این کسب و کار یک تجارت پر رونق و سودآور است. به خصوص اگر شما آماده باشید تا بازار موجود را در محلی که کسب و کار خود در آن واقع شده است را تامین کنید.

شرایط تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور

گام دوم، انجام تحقیقات بازار و مطالعات امکان سنجی

یکی از اصلی ترین موارد در شرایط تاسیس کارخانه خوراک و طیور امکان سنجی بازار است که به طور کلی شامل ۳ مورد شناخت جامعه هدف، جایگاه شما در تولید و سطح رقابت در صنعت میباشد.

 • جمعیت شناسی و روانشناسی

افرادی که قصد تاسیس کارخانه‌های خوراک دام و طیور را دارند، باید تمام مرغداری‌ها و یا دامداری های داخل و اطراف محدوده موردنظر خود را برای فروش غذا به آنها بشناسند. در ایران شما میتوانید از بخش امور دام و طیور در سازمان جهاد کشاورزی منطقه تان مشورت بگیرید. از این طریق شما میتوانید تعداد دام و طیور و به طور کلی ظرفیت نیاز به خوراک منطقه تان را بفهمید.

 • تصمیم بگیرید که روی کدام جایگاه تمرکز کنید

ذکر این نکته ضروری است که وقتی صحبت از خط تجارت کارخانه خوراک طیور می شود، هیچ منطقه خاص شناخته شده ای وجود ندارد زیرا این تجارت زیر مجموعه صنعت تولید غذای حیوانات قرار می گیرد.

هر تولیدکننده ای در این عرصه تجاری معمولاً طیف وسیعی از خوراک طیور تولید می کند. در یک خط تولید میتوان به راحتی چندین نوع خوراک را تولید کرد اما باید توجه داشته باشید که در شروع کسب و کار خود قدم های مطمئن بردارید.

 • سطح رقابت در صنعت

رقابت هایی که در صنعت تولید غذای حیوانات رخ می دهد فراتر از رقابت بین کارخانه های خوراک دام و طیور در محل شما است.

شما باید با دیگر فعالان در صنعت تولید غذای حیوانی که از قبل در حال فعالیت میباشند، مبارزه کنید. بنابراین، درست است که بگوییم رقابت در خط تجارت کارخانه خوراک نسبتاً سخت است اما شدنی است.

صرف نظر از سطح رقابت در یک صنعت، اگر برندسازی و تبلیغ محصولات یا تجارت خود را به درستی انجام دهید، همیشه در صنعت پیشرفت خواهید کرد.

باید این را همیشه به خاطر داشته باشید که تولید طیف گسترده ای از خوراک طیور سالم و بسیار مغذی و به طور کلی با کیفیت یک اصل کلیدی است. به علاوه باید بدانید که چگونه به بازار هدف خود دسترسی پیدا کنید.

شرایط تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور

گام سوم، رقبای اصلی خود را در صنعت بشناسید

این یک واقعیت است که در هر صنعتی، همیشه برندهایی وجود دارند که عملکرد بهتری دارند یا بیشتر از سایرین مورد توجه مشتریان و عموم مردم هستند.

 برخی از این برندها آنهایی هستند که برای مدت طولانی در صنعت بوده اند، در حالی که برخی دیگر بیشتر به دلیل نحوه انجام تجارت خود و نتایجی که در طول سال ها به دست آورده اند، شناخته شده اند.

اینها برخی از پیشروترین کارخانه های خوراک دام و طیور در ایران هستند.

 • کارخانه خوراک دام و طیور مدلل در غرب کشور
 • کارخانه سوربن در بخش شمالی کشور
 • فرادانه در مرکز کشور
 • کارخانه گوهر دانه در شرق کشور
 • کارخانه ستاره کیان در جنوب شرق کشور

شرایط تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور

گام چهارم، تحلیل اقتصادی

اگر در حال راه‌اندازی یک کسب‌وکار سودآور هستید، باید اطمینان حاصل کنید که تجزیه و تحلیل اقتصادی و هزینه خود را درست انجام داده‌اید و تا حد امکان سعی کنید بهترین شیوه‌ها را در صنعتی که برای ایجاد کسب‌وکار انتخاب می‌کنید، اتخاذ کنید.

تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور شروع یک تجارت سبز نیست زیرا هنگام خرید خوراک طیور با چندین کارخانه خوراک طیور یا محصولات آنها در فروشگاه های خوراک دام مواجه خواهید شد.

بنابراین، اگر تحلیل اقتصادی و هزینه ای خود را ترسیم می کنید، باید بررسی کامل بازار و هزینه یابی مقدار مورد نیاز برای اجاره یا اجاره یک مرکز، ساخت و طراحی کارخانه خوراک دام و طیور استاندارد و مسیر تهیه غلات موردنیاز را انجام دهید.

گام پنجم، تصمیم بگیرید که آیا حق امتیاز بخرید یا از صفر شروع کنید

اگر به دنبال تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور هستید، باید از صفر شروع کنید، زیرا به سختی می توانید امتیاز یک کارخانه خوراک را برای خرید به دست آورید، اگر قصد انجام این کار را دارید، بسیار گران خواهد بود. علاوه بر این، راه‌اندازی کارخانه خوراک طیور از ابتدا در مقایسه با سایر مشاغل مشابه که معمولاً قبل از راه‌اندازی کسب‌وکار نیاز به مقدمات دقیق دارند، استرس کمتری دارد.

لطفاً توجه داشته باشید که اکثر کارخانه‌های بزرگ و موفق تولید خوراک طیور از ابتدا شروع به کار کردند و توانستند یک برند تجاری قوی ایجاد کنند.

برای دستیابی به موفقیت تجاری نیاز به فداکاری، تلاش و عزم راسخ دارد و البته شما می توانید برند کارخانه خوراک طیور خود را بسازید تا به یک برند موفق در سراسر ایران تبدیل شوید.

شرایط تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور

گام ششم، تهدیدها و چالش های احتمالی که با آن روبرو خواهید شد را بشناسید

اگر امروز تصمیم به تاسیس کارخانه خوراک دام و طیو دارید، یکی از آزمون های مهمی که احتمالاً با آن مواجه خواهید شد، وجود کارخانه های تولید خوراک طیور با سابقه ای است که محصولات آن ها را می توان در کل بازار کشور یافت. تنها راه برای جلوگیری از این چالش این است که بازار خود را ایجاد کنید.

برخی از برخوردهای دیگر که احتمالاً با آن روبرو خواهید شد، رکود اقتصادی است. اگر اقتصاد در وضعیت بدی باشد، مشاغلی مانند کارخانه های تولید خوراک طیور و امثال آن معمولاً برای حفظ مشتریان قدیمی خود یا حتی استقبال از مشتریان جدید تلاش می کنند.

 سیاست های نامطلوب دولت نیز می تواند مانع از رشد کارخانه خوراک طیور شما شود. هیچ کاری نمی توانید در مورد این تهدیدها و چالش ها انجام دهید جز اینکه مثبت بمانید که همه چیز برای شما خوب کار خواهد کرد.

به علاوه تجربه ثابت کرده است که پیشروی با برنامه ریزی درست و اراده راسخ تاثیر به مراتب بالاتری نسبت به تحریم ها و سیاست های اشتباه دولت ها خواهد داشت.

گام هفتم، یک نام تجاری جذاب انتخاب کنید

وقتی نوبت به انتخاب نام برای کسب و کارتان می رسد، باید مبتکر باشید، زیرا هر نامی که برای کسب و کار خود انتخاب می کنید، در ایجاد آگاهی از آنچه که کسب و کار نشان می دهد کمک زیادی می کند.

معمولاً این امری عادی است که افراد هنگام نامگذاری کسب و کار خود از روند صنعتی که قصد فعالیت از آن را دارند پیروی کنند.

گام هشتم، از مالکیت معنوی خود با علامت تجاری، حق چاپ، حق اختراع محافظت کنید

اگر قصد راه اندازی کسب و کار کارخانه خوراک طیور خود را دارید، معمولاً ممکن است نیازی به ثبت نام برای حفاظت از مالکیت معنوی/علامت تجاری نداشته باشید.

 این امر به این دلیل است که ماهیت کسب و کار این امکان را برای شما فراهم می کند که آن را بدون هیچ دلیلی برای به چالش کشیدن کسی در دادگاه به دلیل استفاده غیرقانونی از دارایی های معنوی شرکت خود، اداره کنید.

گام نهم، گواهینامه حرفه ای لازم را دریافت کنید

وقتی صحبت از تاسیس کارخانه خوراک طیور می شود، قبل از اینکه بتوانید اجازه راه اندازی کسب و کار کارخانه خوراک طیور را داشته باشید، نیازی به آموزش رسمی یا گواهینامه خاصی ندارید.

 تنها چیزی که نیاز دارید آموزش های غیررسمی است که شما را در جریان راه اندازی موثر یک کارخانه تولید خوراک طیور قرار دهد.

از سوی دیگر، اگر به هر شکلی از گواهینامه برخورد کردید که می تواند به شما کمک کند تا به طور مؤثر تجارت کارخانه خوراک طیور خود را اداره کنید، به هر طریقی سعی کنید چنین گواهینامه ای را دنبال کنید.

شرایط تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور

گام دهم، اسناد حقوقی لازم را که برای کار نیاز دارید، دریافت کنید

ماهیت داشتن مدارک لازم قبل از راه اندازی یک کسب و کار در ایران را نمی توان بیش از حد مورد تاکید قرار داد.

این یک واقعیت است که شما نمی توانید بدون داشتن اسناد و مدارک مناسب هیچ کسب و کاری را با موفقیت در ایران اداره کنید. اگر این کار را بکنید، خیلی طول نمی کشد که دست دراز قانون به شما برسد.

اینها برخی از اسناد قانونی اساسی هستند که انتظار می رود اگر می خواهید به طور قانونی تجارت کارخانه خوراک طیور خود را در ایران راه اندازی کنید، در اختیار داشته باشید.

 • گواهی ثبت
 • مجوز کسب و کار
 • شناسه مالیات دهندگان/شماره شناسایی مالیاتی
 • طرح کسب و کار
 • کپی مجوز تاسیسات پشتیبانی خدمات و یا گزارش بازرسی اخیر
 • کتاب راهنمای کارکنان
 • قرارداد کار (پیشنهاد نامه)
 • قرارداد عملیاتی برای شرکت ها
 • بیمه نامه
 • شرایط استفاده آنلاین
 • سند خط مشی حفظ حریم خصوصی آنلاین (عمداً برای درگاه پرداخت آنلاین)
 • اساسنامه شرکت
 • یادداشت تفاهم (MoU)
 • پروانه ساختمان

شرایط تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور

گام یازدهم، سرمایه اولیه مورد نیاز را افزایش دهید

تاسیس یک کارخانه خوراک طیور می تواند مقرون به صرفه باشد، به خصوص اگر بخواهید در مقیاس کوچک شروع کنید.

ایمن سازی یک کارخانه استاندارد خوراک طیور بخشی از چیزی است که بخش بزرگی از سرمایه اولیه شما را مصرف می کند، اما اگر تصمیم به راه اندازی کسب و کار در مقیاس بزرگ دارید، باید منبعی برای تامین مالی برای کسب و کار استفاده کنید، زیرا این کار گران است.

یک تجارت استاندارد کارخانه خوراک طیور در مقیاس بزرگ را با بیش از ده ها کارمند تمام وقت تحت لیست حقوق و دستمزد خود راه اندازی کنید.

وقتی صحبت از تامین مالی یک کسب و کار می شود، یکی از اولین چیزهایی که باید در نظر بگیرید این است که یک طرح تجاری خوب بنویسید. اگر یک سند طرح تجاری خوب و قابل اجرا دارید، ممکن است مجبور نباشید قبل از متقاعد کردن بانک، سرمایه‌گذاران و دوستانتان برای سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارتان، خودتان را متقاعد کنید.

در اینجا برخی از گزینه‌هایی وجود دارد که می‌توانید هنگام تأمین سرمایه اولیه برای تاسیس کارخانه خوراک طیور خود بررسی کنید.

 • جمع آوری پول از پس انداز شخصی و فروش سهام و املاک شخصی
 • جمع آوری پول از سرمایه گذاران و شرکای تجاری
 • فروش سهام به سرمایه گذاران علاقه مند
 • درخواست وام از بانک شما
 • ارائه ایده کسب و کار خود و درخواست برای کمک های مالی تجاری و سرمایه اولیه از سازمان های اهدا کننده و سرمایه گذاران فرشته
 • منبعی برای وام های بلاعوض از اعضای خانواده و دوستانتان8

شرایط تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور

گام دوازدهم، یک مکان مناسب برای کسب و کار خود انتخاب کنید

وقتی نوبت به انتخاب مکانی برای کارخانه خوراک طیور می رسد، قانون اساسی این است که باید با منطقه بندی و البته تقاضا برای چنین محصولاتی و دسترسی آسان به خرید عمده طیف وسیعی از غلات و مواد مغذی و مواد بسته بندی هدایت شوید.

نمی توان بیش از حد تاکید کرد که مکانی که شما برای افتتاح تجارت کارخانه خوراک طیور خود انتخاب کرده اید، کلید موفقیت کسب و کار است. از این رو کارآفرینان مایلند یک مرکز را در مکانی قابل مشاهده اجاره یا اجاره کنند. مکانی که جمعیت شناسی آن را مرغداران و دامداران تشکیل می دهد.

مهمتر از همه، قبل از انتخاب مکانی برای کارخانه خوراک طیور خود، اطمینان حاصل کنید که ابتدا مطالعات امکان سنجی کامل و بررسی بازار را انجام داده اید. این احتمال وجود دارد که شما با کسب و کار مشابهی روبرو شوید که به تازگی مغازه ای را در مکانی که می خواهید باز کنید را بسته است.

اینها برخی از عوامل کلیدی هستند که باید قبل از انتخاب مکانی برای کارخانه خوراک طیور خود در نظر بگیرید.

 • جمعیت شناسی محل
 • تقاضا برای خوراک طیور در محل
 • تعداد مرغداری های موجود در محل
 • دسترسی به مکان
 • تعداد فروشگاه های خوراک دام در محل
 • قوانین و مقررات محلی در جامعه
 • ترافیک، پارکینگ و امنیت

شرایط تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور

گام سیزهم، برای نیازهای فنی و نیروی انسانی خود کارمندانی را استخدام کنید

به طور متوسط، هیچ فناوری یا تجهیزات خاصی برای اجرای این نوع کسب و کار مورد نیاز نیست، به جز تجهیزات خوراک طیور مانند آسیاب، مخلوط کن و میکسر، پلتر، دیگ بخار، ترازو، غربال، فاضلاب کیسه ای، بسته بندی و سایر تجهیزات ایمنی که می توانند در یک کارخانه خوراک طیور یافت می شود.

البته شما قطعاً به رایانه، امکانات اینترنتی، تلفن، دستگاه فکس و مبلمان اداری و سایر موارد نیاز خواهید داشت.

در مورد اجاره یا خرید مستقیم یک مرکز تولیدی، انتخاب به وضعیت مالی شما بستگی دارد، اما حقیقت این است که برای اطمینان خاطر، توصیه می‌شود در حین اجرای آزمایشی کسب‌وکار، با اجاره/رهن کوتاه‌مدت شروع کنید.

 اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، آنگاه به اجاره بلندمدت یا خرید مستقیم ملک می‌پردازید، اما در غیر این صورت، ادامه دهید و مکان/امکانات ایده‌آل دیگری را برای چنین کسب‌وکاری تهیه کنید.

وقتی نوبت به استخدام کارمندان برای یک کارخانه استاندارد کارخانه خوراک طیور می رسد، باید برای استخدام یک مدیر اجرایی شایسته (شما می توانید این نقش را اشغال کنید) و مدیر منابع انسانی، مدیر کالا، مدیر کارخانه/تولید، اپراتور ماشین، برنامه ریزی کنید.

دفاتر فروش و بازاریابی، رانندگان کامیون، کارمند حسابداری و نظافتچی. به طور متوسط، شما به حداقل 5 تا 10 کارمند کلیدی نیاز دارید تا بتوانید یک کارخانه تولید خوراک طیور در مقیاس کوچک اما استاندارد را اداره کنید.

فرآیند ارائه خدمات کسب و کار

فرآیند خدمات تجاری درگیر در تجارت کارخانه خوراک طیور با ارائه یک فرمول برنده و خرید مواد خام مورد نیاز برای تولید خوراک طیور با مواد مغذی بالا شروع می شود.

 اینها برخی از موادی هستند که برای تولید یک خوراک مرغ خوب نیاز دارید. ذرت، پوسته صدف، سویا، سبوس گندم، مواد معدنی، نمک معمولی، ذرت، گندم و غیره.

مواد مرتب شده، با نسبت مناسب مخلوط می شوند و سپس با دستگاه آسیاب آسیاب می شوند یا له می شوند تا بافت مورد نظر حاصل شود که خوردن و هضم را برای پرندگان آسان تر می کند.

شما باید در هر مرحله متخصص تغذیه دام و کارشناسان کنترل کیفیت را درگیر کنید تا خوراک سالم و مغذی برای گونه های مختلف پرندگان تولید کنید. پس در نظر داشته باشید که پس از دانستن شرایط تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور میبایست این موارد را هم پیگیری و اجرا کرد.

هنگامی که کار آسیاب کردن، میکس کردن، کاندیشن کردن و پلت کردن خوراک را به پایان رساندید. باید خوراک را سرد کرده و کیسه گیری کنید.

مرحله بعدی این است که خوراک طیور خود را برای توزیع تنظیم کنید. همیشه بهترین کار این است که از استانداردهای موفق ترین محصولات موجود پیروی کنید.

در واقع، یکی از چیزهایی که به شما در بازار برتری می دهد، بسته بندی و برند شما است، بنابراین مطمئن شوید که به بسته بندی خود توجه کرده اید.

ترکیب خوراک طیور شما باید به وضوح در هر بسته ذکر شود و باید به خوبی برچسب گذاری شود. با انجام این کار، هر زمان که شخصی برای اولین بار با محصول شما در بازار مواجه شود، بسته بندی شما برای آن جذاب باشد.

احداث کارخانه خوراک دام

گام چهاردهم، یک برنامه بازاریابی مملو از ایده ها و استراتژی ها بنویسید

اگر واقعاً می خواهید بازده خوبی از سرمایه خود داشته باشید، باید به عنوان یک تازه کار پس از تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور و یا آبزیان، یک استراتژی بازاریابی منحصر به فرد ایجاد کنید.

احتمال رقابت با سایر تولیدکنندگان خوراک طیور را نمی توان رد کرد، به خصوص اگر کسب و کار خود را در منطقه ای انجام می دهید که میزبان پرورش دهندگان مخصوصا مرغداران است.

به عنوان بخشی از کاری که باید انجام دهید تا سهم خود را از بازار موجود در منطقه خود به دست آورید، باید یک مفهوم بسته بندی خوب برای خوراک طیور خود ارائه دهید.

استراتژی بازاریابی شما بر کیفیت، قیمت و بالاتر از همه خدمات عالی به مشتری متمرکز خواهد بود. باید اطمینان حاصل کنید که هر زمان مشتریان شما از کارخانه تولید خوراک طیور بازدید می کنند، باید مطمئن باشند که محصولات با کیفیت و خدمات عالی دریافت خواهند کرد.

حقیقت این است که اگر بتوانید موارد ذکر شده در بالا را در جای خود قرار دهید، برای حفظ مشتریان قدیمی خود و در عین حال جذب مشتریان جدید مشکلی نخواهید داشت.

کسب ‌وکارها این روزها از قدرت اینترنت آگاه هستند، به همین دلیل است که تمام تلاش خود را برای به حداکثر رساندن اینترنت برای بازاریابی خدمات یا محصولات خود انجام می‌دهند.

به عبارت دیگر، درصد بیشتری از تلاش بازاریابی شما به کاربران اینترنتی اختصاص خواهد یافت. وب سایت شما به ابزار شماره یک بازاریابی شما تبدیل خواهد شد.

اینها برخی از ایده ها و استراتژی های بازاریابی هستند که می توانید پس از تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور خود اتخاذ کنید.

 • کارخانه خوراک طیور خود را با ارسال نامه های معرفی در کنار بروشور خود به فروشگاه های خوراک دام، مرغداری ها و صاحبان مزارع مرغ مرغداری و دیگران در داخل و خارج از محله ای که کارخانه خوراک طیور شما در آن قرار دارد، معرفی کنید.
 • در اینترنت در وبلاگ ها و انجمن ها و همچنین در رسانه های اجتماعی مانند توییتر، فیس بوک، لینکدین برای انتقال پیام خود تبلیغ کنید.
 • یک وب سایت اساسی برای کسب و کار خود ایجاد کنید تا به کسب و کار خود حضور آنلاین بدهید.
 • محصولات خود را مستقیماً بازاریابی کنید.
 • برای فروش محصولات خود هر از گاهی در نمایشگاه های بین المللی در جوامع هدف شرکت کنید.
 • برای اطلاع از روندها و رویداد های جدید و بروز صنعت، به انجمن های کارخانه های خوراک مرغ محلی تان بپیوندید.
 • روزهای تخفیف را برای مشتریان خود در نظر بگیرید.
 • کسب و کار خود را در روزنامه های اجتماعی، ایستگاه های تلویزیونی و رادیویی محلی تبلیغ کنید.
 • کسب و کار خود را در تبلیغات صفحات زرد (دایرکتوری های محلی) فهرست کنید.
 • تشویق به استفاده از بازاریابی دهان به دهان (ارجاعات)

شرایط تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور

گام پانزدهم، توسعه استراتژی هایی برای افزایش آگاهی از برند و ایجاد هویت شرکتی

اگر در این حوزه فعال هستید و در مورد افزایش آگاهی از برند خود و انتقال هویت سازمانی خود آگاه نیستید، باید آماده باشید تا هر آنچه را که جامعه برای کسب و کار شما به تصویر می کشد را بپذیرید.

اگر قصد شما از تاسیس یک کارخانه خوراک طیور این است که کسب و کار را فراتر از شهری که قرار است در آن فعالیت کنید و با باز کردن زنجیره های شبکه های توزیع به یک برند ملی و بین المللی تبدیل شوید، پس باید آماده باشید که برای تبلیغات هزینه کنید.

مهم نیست که به چه صنعتی تعلق دارید، حقیقت این است که بازار پویا است و برای ادامه جذابیت در بازار هدف شما نیاز به آگاهی مداوم از نام تجاری و افزایش تبلیغات دارد.

در اینجا پلتفرم هایی وجود دارد که می توانید برای افزایش آگاهی از برند خود و ایجاد هویت شرکتی برای کارخانه خوراک طیور خود از آنها استفاده کنید.

 • آگهی‌ها را هم در رسانه‌های چاپی (روزنامه‌ها و مجلات حیوانات خانگی و دامپروری) و هم در بسترهای رسانه الکترونیکی قرار دهید.
 • از رویدادهای مرتبط با جامعه حمایت مالی کنید
 • از اینترنت و پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک، توییتر، یوتیوب، گوگل+ و دیگران برای تبلیغ محصولات خود استفاده کنید.
 • بیلبوردهای خود را در مکان های استراتژیک در سراسر شهر یا محدوده خود نصب کنید.
 • برای ایجاد آگاهی نسبت به کارخانه خوراک طیور خود، هر از گاهی در نمایشگاه های بین المللی در محله های هدف شرکت کنید.
 • بروشورها و صورت حساب های خود را در مناطق مورد نظر توزیع کنید
 • با فروشگاه های خوراک دام و مرغداری ها در محله ای که کارخانه خوراک طیور شما در آن قرار دارد تماس بگیرید و آنها را در مورد کسب و کار خود و محصولاتی که خرده فروشی می کنید مطلع کنید.
 • کارخانه خوراک طیور خود را در فهرست راهنمای محلی مطرح کنید.
 • کارخانه خوراک طیور خود را در وب سایت رسمی خود تبلیغ کنید و از استراتژی هایی استفاده کنید که به شما در جذب ترافیک به سایت کمک می کند.
 • بنرهای فلکسی خود را در موقعیت های استراتژیک در مکانی که کارخانه خوراک طیور شما در آن قرار دارد، قرار دهید.
 • اطمینان حاصل کنید که همه کارکنان شما پیراهن های مارک شما را می پوشند و همه وسایل نقلیه و کامیون ها / وانت های شما به خوبی با آرم شرکت شما مارک شده اند.

شرایط تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور

کلام آخر در تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور

در این بخش سعی شده تا تمامی مطالب لازم در مورد شرایط تاسیس کارخانه خوراک دام و طیور را برای شما عزیزان توضیح دهیم. شما میتوانید با یک شروع پرقدرت و سرمایه گذاری قابل توجه یا با سرمایه حداقلی برای راه اندازی خط تولید خوراک 1.5 تن بر ساعت وارد این عرصه بشوید.

اگر قصد ورود به این صنعت را دارید میتوانید به کمک تیم حرفه ای اکوصنعت مشاوره تخصصی برای هر مرحله دریافت کنید و خرید انواع ماشین آلات موردنیاز تان را با بالاترین کیفیت پیش ببرید.

19 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • عباس abasrahymy
  2024-02-16 22:35

  سلام، فرق بین کارگاه و کارخانه را توضیح میدهید،،؟با تشکر

  پاسخ
  • مدیر سایت
   2024-02-25 03:30

   سلام جناب آقای عباس رحیمی عزیز
   از شما سپاسگزاریم که سایت ما را برای مطالعه انتخاب کردید و سوال ارزشمندتنان را مطرح نمودید

   کارخانه خوراک دام و طیور تولیدشان از ساعتی 5 و 10 شروع میشود تا کارخانه های بزرگ با ظرفیت ساعتی 70 الی 80 تن در ساعت و بیشتر
   این کارخانه ها روزانه 50 الی 500 تن خوراک تولید میکنند و روانه بازار میکنند و ماشین آلات سنگین دارند
   هزینه راه اندازی کارخانه خوراک دام و طیور 10 الی 100 میلیارد تومان میشود به بالا

   کارگاه های تولید خوراک دام و طیور معمولا روزی 1 الی 3 تن یا نهایتا 5 تن خوراک را برای مجموعه های خودشان تولید میکنند و ماشین آلات بسیار کوچک دارند
   هزینه این ماشین آلات یک الی 2 میلیارد تومان است

   برای مشاوره بیشتر میتوانید با کارشناسان ما ارتباط بگیرید یا سوال ارزشمندتان را در همین صفحه مطرح بفرمایید

   در محضر شما هستیم
   باتشکر از شما

   پاسخ
 • مهدی زند
  2024-01-22 07:02

  سلام من ۷ هزار متر زمین در منطقه باقر شهر دارم که چهاردیواری هست و برق و گاز و چاه عمیق داره
  فقط مجوز زراعی داره امکان داره تو این زمین کارخانه خوراک دام احداث کنم

  پاسخ
  • مدیر سایت
   2024-02-16 00:05

   سلام و عرض ادب جناب آقای مهدی زند عزیز
   از شما صمیمانه تشکر میکنیم که سایت ما را بازدید کردید و سوال ارزشمندتان را مطرح کردید

   برای احداث کارخانه خوراک دام وطیور شما باید برای مجوزات لازم به جهاد کشاورزی و دامپزشکی و اداره صنعت و معدن و تجارت مراجعه کنید
   بتوانید مجوزات لازم و تاییدیه های لازم را دریافت کنید
   جناب اقای مهدی زند عزیز چون یکی از ارگانهایی که شما باید به آن مراجعه کنید شهرداری و سپس محیط زیست است
   باید برای تغییر کاربری اقدامات لازم را به عمل آورید .

   حواستان باشد قبل از هر اقدام اول جهاد کشاورزی و سپس دامپزشکی مراجعه کنید که زمین شما را تایید کنند .

   با تشکر از شما

   پاسخ
 • رحمانی
  2023-11-10 11:34

  با سلام/ بهتر است در شروع کار ، خوراک دام تولید شود یا طیور؟ سپاسگزارم

  پاسخ
  • حسین دهقان
   2023-12-14 12:48

   سلام جناب آقای رحمانی عزیز
   سپاسگزاریم از شما که وقت ارزشمندتان را به ما اختصاص دادید و از سایت ما بازدید کردید

   شروع کار فرقی ندارد خوراک دام تولید کنید یا خوراک طیور .
   بازار شما مهم است که به کدام یک نیاز بیشتری دارد
   در یک منطقه دام بیشتر است و در یک منطقه شاید شما با مرغداری های بیشتری ارتباط بگیرید

   لطفا به شماره 09129630881 در واتساپ یا تلگرام یا ایتا منطقه مورد نظرتان را بفرستید که بتوانیم بهتر به شما مشاوره بدهیم
   با تشکر از شما

   پاسخ
  • مدیر سایت
   2023-12-16 17:43

   درود و عرض ادب جناب آقای رحمانی عزیز

   دوستان از خوراک دام شروع میکنند البته بستگی به منطقه شما دارد و این که ماموریت و چشم انداز کسب و کار شما بیشتر به کدام سمت و سو باشد .

   از شما متشکریم که سوال ارزشمندتان را در سایت ما بارگزاری کردید

   پاسخ
 • ایزانلو
  2023-07-25 11:31

  نیازمند مشاوره رایگان میباشم سپاس از مجموعه خوبتون

  پاسخ
  • دهقان
   2023-07-31 15:31

   سلام جناب آقای ایزانلو عزیز
   از شما دوست خوبمان تشکر و قدردانی میکنیم که وقت گران قدرتان را به ما دادید و سایت را مورد مطالعه قرار دادید
   برای مشاوره رایگان لطفا در واتساپ یا ایتا یا تلگرام سوالات ارزشمند خودتان را ارسال نمایید یا شماره خودتان را به شماره 09129630881 پیامک نمایید تا بتوانیم در محضر شما باشیم

   پاسخ
 • غراوی
  2023-05-10 23:29

  چند متر سوله برای احداث کارگاه خوراک دام و طیور دو تن در ساعت لازم است؟
  در ضمن هزینه خرید دستگاه چقدر می باشد؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   2023-05-13 20:25

   سلام
   اگر کارگاه باشد یک سوله ۵۰۰ متری
   اگر کارخانه باشد یک سوله ۱۵۰۰ متری
   برای دریافت قیمت ها و دیگر اطلاعات میتوانید با کارشناسان اکوصنعت ارتباط بگیرید.
   پل های ارتباطی

   پاسخ
 • غراوی
  2023-05-10 23:22

  سلام برای راه اندازی کارگاه تولید خوراک دام در ساعت 2 تن چند متر سوله لازم است
  درضمن برای خرید دستگاه تولید خوراک دام
  چقدر پول لازم است

  پاسخ
  • حسین دهقان
   2023-07-21 09:20

   سلام جناب غراوی عزیز . از شما سپاسگزاریم که اکوصنعت را انتخاب کردید .
   برای کارگاه بین 500 میلیون تومان الی یک میلیارد تومان سرمایه ماشین آلات است قیمت دستگاه پلت سایز 250 با یک کاندیشینر دیروز 29 تیر 1402 حدود 220 الی 240 میلیون تومان است . اما ماشین آلات دیگری چون آسیاب و میکسر سیستم سردکن و کیسه پر کن و … مورد نیاز است .

   پاسخ
 • بابک بزرگ زاده
  2023-04-19 01:06

  سلام خسته نباشید
  در توضیحاتتون نوشتین راه اندازی و تولید خوراک دام و طیور هزینه زیادی نیاز نداره
  ولی من هر طوری حساب میکنم، برای این فرایند حداقل به 50 میلیارد تومن سرمایه نقد نیازه
  لطفا اجازه بدید تا از توضیحات کارشناسی شما استفاده کنم..
  ممنون
  تشکر

  پاسخ
  • experthasani
   2023-04-19 14:15

   سلام جناب بزرگ زاده،
   همان طور که گفته شده شما میتوانید با تیم اکوصنعت خط تولید خوراک تخصصی موردنظر تون رو با هزینه بسیار پایین تری راه اندازی کنید.
   البته بسته به اینکه برای چه کاربردی و اینکه در چه ظرفیتی بخواهید خط را راه اندازی کنید هزینه آن متفاوت خواهد بود.
   برای مشاهده پل های ارتباطی به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

   پاسخ
   • سلطانی
    2023-08-14 15:54

    سلام وقتتون بخیر برای تاسیس شرکت آیا وام هم به ما تعلق پیدا میکنه برای شروع کار یا خیر؟؟

    پاسخ
    • حسین دهقان
     2023-10-14 11:23

     سلام جناب آقای سلطانی عزیز
     تشکر از شما که سایت ما را بازدید کردید
     بله . فاکتور را ببرید جهاد کشاورزی و بعد از اخذ مجوزات لازم مهر میزنند و بانک به شما البته با تامین وثیقه لازم وام پرداخت میکند

     پاسخ
 • مرادی
  2023-01-02 19:50

  میشه قیمت یک خط کامل برای یه گله 15000 تایی مرغ رو بدید بهم بدید. ممنون ازتون

  پاسخ
  • حسین دهقان
   2023-07-21 09:28

   سلام جناب مرادی عزیز .
   از این که به ما اعتماد کردید و سوال خود را با ما در میان گذاشتید تشکر میکنم

   برای یک واحد مرغداری 15 الی 20 هزار دستگاه پلت سایز 250 با موتور 30 اسب ( 22 کیلو وات ) مورد نیاز است
   قیمت دستگاه حدود 220 الی 250 میلیون تومان است البته اگر بخواهید با دیگ بخار فرایند پخت را داشته باشید
   و نیاز به پیش فاکنور جامع و دقیق دارید لطفا در واتساپ معرفی بفرمایید
   در اسرع وقت برای شما پیش فاکتور صادر میگردد

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button